Alın Botoksu

Alın Botoksu

Alın kırışıklıkları botoksu ile alın bölgesi detaylı olarak ele alınarak tedavi edilir. Alın yüzeyi kendi içinde iki gruba ayrılır. Bunlar; alındaki yatay çizgilerin olduğu alın yüzeyi ve çatık kaş bölgesidir. İki kaş arasındaki bölge kaşların çatılması sonucu kırışır. Bu kırışıklıklar zamanla derinleşmeye başlar. Kırışıklar rahatsız edici bir boyuta geldiğinde ve yoğun hissedilmeye başlandığında alın botoksu uygulanmaktadır.

Alın Çizgisine Botoks Uygulaması

Alın çizgisine botox işlemi sıkça tercih edilen başarılı sonuçları olan bir uygulama haline gelmiştir. Geçici olarak alın bölgesindeki çizgilerin yok olmasını, yüzün daha genç ve parlak görünmesini sağlar.

Alın botoksu uygulaması için önce uzman tarafından iyi bir gözlem yapılmalıdır. Kırışıklığın derecesine göre doğru yöntem belirlenir. İşlemden önce şöyle bir uygulama yapılır;

  • Önce kişinin alnı el ile gerdirilir. Kırışıklıkların durumuna bakılır.
  • Sonra bu kırışıklıkların gerdirmeden önceki durumu incelenir. İkisi arasındaki fark ne kadar az ise sorun o kadar kolay çözülecektir.
  • Eğer alın gerdirilmesine rağmen derin kırışıklıklar görünüyorsa işlem başka yöntemlerle desteklenmelidir.
 

Botox uygulaması kırışıklıklar için son derece uygun bir yöntemdir. Hatta en etkili yöntemdir denebilir. Ancak sorun büyükse ve kırışıklık derinse buna bir de dolgu uygulaması eklenmelidir. Bu destekleyici yöntem ile daha etkili sonuçlar alınabilir.

Aynı yöntem çatık kaş bölgesi için de geçerlidir.

“Alın kırışıklıklarına ve çizgilerine yapılan botoks işlemi ile ileride oluşabilecek kırışıkların azaltılması sağlanır.“

 

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.