Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız burun estetiği son yıllarda gelişen bir kavramdır. Estetik talebi ile gelen kişiler gün geçtikçe daha çok  ameliyatsız estetik çözümler  istemekte,  bu da bizleri ofis ortamında yapılabilen uygulamalara kaydırmaktadır.  
 
Ameliyat kesin çözüm olmakla birlikte ameliyatsız çözümler  çoğu zaman geçici ve tekralanması gereken durumlardır.  Son zamanlarda ameliyatsız estetik burun ameliyatlarında da talep artmış,  bu konuda çözüm arayışları başlamış ve kavramın oturmasıyla konsept aşağı yukarı tamamlanmıştır.
 
Ameliyatsız estetik burun ameliyatları uygun seçilmiş vakalarda mümkündür. Her estetik burun ameliyatı isteyen hasta tarafımızdan muayene edildikten sonra bu uygulama için uygun olup olmadığı değerlendirilir. Bu aşamada diyebilirim ki uygun hastalar dışında  çoğu hasta bu uygulama için uygun değildir. 

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Örneğin hastanın burun ucu kaldırılacaksa lokal bir anestetezi ile bunu yapabilmek mümkündür. Çok hafif eğikliklerde karşı tarafa dolgu enjeksiyonu yapmak veya burun kökü hafif basık ve bu durum da yalancı bir kemer görüntüsü veriyorsa bu bölgeyi dolgu enjeksiyonu ile doldurmak mümkündür. Geçirilmiş bir burun estetiği hikayesi mevcut ve sonrasında kemer fazla indirilmişse bu bölgeye geç eriyen dolgu enjeksiyonlarıyla sorun giderilebilir.

İşlem lokal anestezi ile yapılmaktadır. Önce lokal anestezinin yapılacağı yerler anestezik kremlerle uyuşturulur. Bir müddet beklendikten sonra lokal anestezi yapılır. Öncesinde lokal anastezi kremlerle uyuşturulduğundan işlem hemen hemen acısızdır.

İple burun kaldırma işlemi yapılacak yada burun ucu daraltılacaksa işlem 45 dakika, sadece dolgu ile burun estetiği planlanmışsa 15 dakika sürmektedir.

İple burun estetiği konseptinde cilde zarar vermeyen ve erimeyen sütürler kullanıldığında işlem hemen hemen kalıcıdır diyebilirim. Dolgu enjeksiyonlarında ise dolgu tipine göre değişmekle birlikte işlem geçici ve tekrarlanması gerekir.