ANNELİK ESTETİĞİ
(MOMMY MAKEOVER)

ANNELİK ESTETİĞİ (MOMMY MAKEOVER)

Hamilelik emzirme süreçleri sonrası vücutta oluşan deformitelerin giderilmesi ameliyatların tümüne annelik estetiği denmektedir. Bu ameliyatlar meme büyütme dikleştirme, meme küçültme, karın germe (abdominoplasti), liposuction (yağ alma operasyonları) ve vajina estetik operasyonlarını içerir. Genellikle birden kombine operasyonları içerirler ve annelik sonrası hangi bölgede deformasyon gelişmiş ise ona yönelik ameliyatları barındırır.   

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Bu sorunun net bir cevabı yoktur. Genellikle kombine operasyonları içerdiğinden hangi operasyonların yapılacağına göre değişmektedir.

Hamilelik süreç, başlı başına hormanların alt üst olduğu, uterusun büyümesi sonucu karnın gerildiği karın kaslarının gevşediği ve karın cildinin bu yüzden bollaştığı, hormonal değişikliklerin  kilo almalarını tetiklediği bir süreç. Bu süreçte süt yapımı nnedeniyle memeler de büyümekte ve derisi bollaşmakta,  emzirme süreci bittiğinde  deformasyon kalıcı olabilmektedir. Eğer kişinin deri kalitesi iyi değilse o oranda deformasyon derecesi artmaktadır.

Elbette kalabilirsiniz. Annelik estetiği  buna engel değildir ancak hamilelik süreci tekrar bir deformason bırakabileceği unutulmamalıdır. Eğer anne bu operasyonları istiyorsa çocuk yapma planın olmaması bu operasyonların etkisinin kalıcılığı açısından önemlidir.

Memeye yönelik operasyonlarında süt kanalları ve dokusu bozulmadığından tekrar emzirme gerçekleşir. Ancak meme küçültme ameliyatı yapılmışsa alınan doku miktarına bağlı olarak süt oluşum miktarı azalabilir.