Aquafilling Vücut Dolgusu

Aquafilling Vücut Dolgusu

Estetik talebinde bulunanların giderek ameliyatsız çözümler istemesiyle cerrahi olmadan estetik kavramı ortaya çıkmış, zamanla daha popüler hale gelmiştir. 2004 yılından itibaren hidrofilik vücut dolgularının çıkması ile ameliyatsız kontür eksikliklerini düzeltme de mesafe alınmış ve uygulanabilir hale gelmiştir. Bugün hidrofilik vücut dolguları (Aquafilling) rahatlıkla ve güvenle kullanılmaktadır.
Aquafilling® temelde sudan oluşan bir jeldir ve yumuşak dokulara yumuşaklık ve esneklik vererek bu koşulların uzun süre kalmasını sağlar. Elle muayenede ile fark edilebilen bir kontur bulunmaz. İşlemin temel özelliği ameliyat sonrası iyileşme döneminin kısa olmasıdır. Hasta işlemden iki gün sonra sosyal yaşantısına ve iş yaşamına dönebilir. Bileşimi %98 inin sudan oluşması sayesinde kullanıldığında insan  vücudunda doğal görünüm verir. Yapısı sayesinde Aquafilling® herhangi bir komplikasyona yol açmaz ve yüksek güvenlik ve uzun süreli etki sağlar. 
 
AquaFilling Uygulamasının Avantajları
Hasta için minimal travmaya yol açan cerrahi olmayan işlemdir.
Ameliyat sonrasında iyileşme 1-2 gün gibi kısa sürede gerçekleşir.
Nihai estetik   sonuç işlemden sonraki 7.günde görülür (tüm postoperatif reaksiyonlar kaybolduğunda).
* Enjeksiyon bölgesinden jel göçünün gerçekleşmemesi.
Enjeksiyon alanında herhangi bir enflamasyon veya alerjik reaksiyon belirtisinin bulunmaması.
Enjeksiyon bölgelerinde infiltrasyonların bulunmayışı.
İmplantın parçalara ayrılmaması.
Yumuşak dokularla doğal kıvamda olması.
Etkilenen yumuşak dokulara doğal görüntü sağlaması.
Beş ila sekiz yıla uzayan uzun süreli etki.
Yeniden enjeksiyon yapabilme olasılığı 
Aquafillingle Vücut Dolgusu Güvenilir mi?
Aquafillingle uygulamaları oldukça güvenilir uygulamalardır. 2004 yılından itibaren uygulanmakta, yapılan klinik çalışmalarda uygulama sonrası çok az insanda ödem ve ağrı oluşmuştur. Yapılan klinik çalışamanın güvenirliği açısından aquafilling resmi sayfasına bakmanızı tavsiye ediyoruz.

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.