CO2 Fraksiyonel Lazer

CO2 Fraksiyonel Lazer

Fraksiyonel lazer sistemleri ciltte termal hasar oluşturma prensibi üzerine çalışır. Geleneksel fraksyonel lazerler cildin yüzeyini etkilerken, son jenerasyon fraksyonel lazerler bunu hemen yüzeyin altından başlatır. Cildin derin düzlemine doğru aralıklı mikroskobik tüneller açarak termal hasar oluşturur. Böylece bu bölgede  cildin onarım mekanizmaları çalışmaya başlar. Hücreler yenilenir, kollajen üretimini unutan dokular uyanarak kollajen üretimini başlatır. Var olan kollajen lifleri %30 kısalır. Sağlam dokudan hasarlı dokuya doğru hücre göçü olur.

Sonuç olarak cilt gençleşmeye, kırışıklıklar açılmaya başlar. Derinin rengi açılır, daha parlak görünür. Gözenekler sıkılaşır. Cildin yüzeyi etkilenmediğinden erken iyileşme gerçekleşir.

CO2 fraksyonel lazerlerin  erbium yag, diot lazer ve diğer fraksyonel lazer çeşitlerine  kıyasla dalga boyları daha uzun olduğu için yeterli derinliğe ulaşarak daha etkili sonuçlar vermektedir. İnilecek derinlik ayarlanabildiğinden kontrollü bir işlemdir, iyileşme hızlıdır.

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.

Sıkça Sorulan Sorular

*Cilt-yüz gençleştirmede, kırışıklıkların çizgilerin tedavisinde, dekolte bölgesindeki kırışıklıkların tedavisinde *Genital bölge sıkılaştırılması, genital estetikte, *Yüzde leke tedavisinde, pigment bozukluklarında, *İz tedavisinde, her türlü izde, sivilcelere bağlı oluşan izlerin tedavisinde genişlemiş gözeneklerin giderilmesinde, gebelik çatlaklarının tedavisinde *Et benlerinin tedavisinde, siğillerin tedavisinde *Bazı cilt lezyonlarının tedavisine

Krem şeklinde lokal anestezik uygulamayla işlem ağrısızdır.

Yapılacak işleme göre değişir. Hafif kırışıklıklarda 2-3 seans yeterliyken derin kırışıklıklarda, izlerde 4-5 seansa çıkmaktadır. Ben, siğil tedavilerinde genital sıkılaştırmada tek seans yeterlidir. Seans aralığı yaklaşık 1 aydır.

Uygulama bölgesinde hafif kızarıklık, ödem oluşabilir. Hafif soğuk kompreslerle giderilebilir. 1 gün sonra ılık duş alınabilir. Uygulama sonrası hafif kabuklanmalar oluşabilir. Bunlar geçicidir. Günde 3-4 defa nemlendiriciler kullanılmalıdır. Güneş koruyucu kremlerde muhakkak unutulmamalıdır.

Hamilelerde, deride aktif enfeksiyonu olanlarda, aktif sivilcelilerde, uçuk geçirenlerde, son dönemlerde izotretinoin kullanan hastalarda, hassas cilde sahip hastalarda