Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudak dolgusu; dudakları dolgunlaştırmak ve yeniden şekillendirmek amacıyla Hyaluronik asit ile yapılan geçici dolgu uygulamasıdır. Dudakları büyüterek estetik kusurların giderilmesi temel prensibi üzerine kuruludur.

Dudak Dolgusu Ne İşe Yarar?

Dudaklara hacim kazandıran dudak dolgusu aynı zamanda ağız çevresini ve yüz ifadesini gençleştirmek amacıyla uyguladığımız bir protokoldür. Hyaluronik asit dudakları nemlendirir ve daha parlak ve sağlıklı görünmelerine neden olur.

 • Dolgun ve çekici dudaklara sahip olmanızı sağlar.
 • Dudakları nemlendirir.
 • Yaşlanma sebebiyle kaybettiği hacmi dudaklara geri kazandırır.
 • Gülüşünüzü güzelleştirir.
 • Dudak ve ağız çevresini gençleştirir.
 • Biçimli ve güzel dudaklara sahip olmanın sosyo psikolojik olarak pozitif etkileri vardır.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Hyaluronik asitle dudak dolgusu 10-15 dakika içinde gerçekleştirilen  tamamen acısız bir uygulamadır. İşlem öncesi dudaklara sürülen anestezik krem sayesinde iğne batması dahil olmak üzere hiçbir acı hissetmezsiniz.

Dudak dolgusu öncesi estetik muayene, dolgu prosedürünün en önemli kısmıdır. Burada önemli olan dudak dolgusundan nasıl bir sonuç elde etmek istediğinizin net olarak anlaşılmasıdır. Dolgu uygulamasının nasıl yapılacağı ve ne miktarda dolgu kullanılacağı, ancak muayene sonrası netleşir. 

Başarılı dudak dolgusu uygulamalarının bize göre en büyük sırrı hastanın beklentisini tam olarak anlamak ve bu beklentiye yaklaşabilecek teknikle dolgu uygulayabiliyor olmak. Kişinin yüz hatlarına uygun, alt yüz ve ağız çevresi ile uyumlu en güzel dudak dolgusunu yapmak için deneyim ve dudak dolgusunda trendi takip etmek önemlidir.

Dudak Dolgusu Nasıl Olmalıdır?

 • Dudak dolgusu mümkün olduğunca doğal görünmelidir.
 • Profilden veya önden absürt/abartılı bir görüntü vermemelidir.
 • Alt ve üst dudakların uyumunu sağlamak için özel olarak tasarlanmalıdır.
 • Dudakları yeniden şekillendirme hedefimiz varsa kişinin yüzü ile uyumlu olacak dudak şekli seçilmelidir.
 • İlk kez yapılacaksa, büyük hacimli enjeksiyonlardan kaçınılmalıdır.

Dudak Dolgusu Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

Hyaluronik asit su tutma özelliği sayesinde dolgu malzemesi olarak kullanılabilmektedir.Uygulama sonrası ödem oluşmasının nedeni budur ve sürecin bir parçasıdır. Bol su içerek dolgunun bir an önce oturmasını ve ödemin atılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Ne Zaman Oturur?

Dudak dolgusunun oturması için ödemin inmesi gerekir. Ardından dolgu yüz hatları ve memik ile uyumlu hale gelir. Bu süre yaklaşık olarak 2 hafta sürer. Aynadaki görüntüye ve yeni dudaklarınızı kullanmaya alışmak da dudak dolgusunun oturduğu hissini destekleyen önemli bir detaydır.

Dudak Dolgusu Nasıl Eritilir?

Dudak dolgusu geçici dolgu uygulamasıdır ve dolgu uygulamasını tekrar etmediğiniz  takdirde belli bir süre sonra erir. Fakat sonuçtan memnun kalmadıysanız ya da herhangi bir nedenle dolgu hoşunuza gitmediyse hyaluronidaz enjeksiyonu ile dudak dolgusunu birkaç gün içinde eritmek mümkün. Bunun dışında masaj uygulayarak da eritebilirsiniz.

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.