Kol Germe

Kol Germe

Yaşlanmayla cild zamanla sıkılığı oluşturan maddelerin yapımının azalması ile elastikiyetini kaybeder .  Ani kilo verme yada aralıklı kilo alıp verme periodları deri altı yağ dokusunun azalmasına yol açar ve o oranda deri buna eşlik etmeyebilir. Bütün bu nedenler yerçekimin de etkisiyle kolda sarkmalara neden olabilir. Kişisel faktörler ve deri kalitesinin de bunda rolü vardır.

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğer kol germe ameliyatı düşünüyorsanız ilk yapmanız gereken bir estetik plastik cerrahi uzmanına başvurmak olacaktır. Ameliyat öncesi cerrahınız sizi değerlendirecek ve çıkarılacak kısımların kalemle tasarımını yapacaktır. Ameliyat sonrası durumunuzla karşılaştırmak için kolun görümünü içeren fotoğraflarınız çekilecektir.

Kol germe genel anestezi ile yapılan ameliyatlardır. Sarkan kısımlarının çıkarılması ve dikişle kapatılması ile ameliyat sonlandırılır. Ameliyat süresi ortalama 1.5 saattir.

Genellikle aynı gün içinde taburcu edilirsiniz. 1 hafta sonra ağır bir işte çalışmadığınız sürece işinize dönebilirsiniz.

Bu ameliyat, meme dikleştirme karın germe uyluk germe gibi ameliyatlarla kombine edilebilirler.

Bu ameliyatın en olumsuz özelliği kolun arkasında oluşan izlerdir. Zamanla solan ve deri rengine dönen bu izler kolun açıkta kalan kısmında olduğu için kişiyi rahatsız edebilir. Kolda sarkma mı yoksa operasyon izleri mi sizi daha çok rahatsız eder sorusuna sarkma cevabı veriyorsanız kol germe ameliyatı için uygun adaysınız.