Popo Estetiği

Popo Estetiği

Kalça, vücudun tam ortasında duran statik yapısının kornunmasına yardımcı olan, önemli kas grubunun olduğu bir bölgedir . Klasik tanımlamanın dışına çıkacak olursak bu bölgenin estetik yapısını önemli  hale getiren şey aslında cinsel obje olarak algılanmasıdır.  Popüler kültürün etkisi sonucu daha güzel görünme dürtüsünün zihinlere yerleştirilmesiyle kadınlar daha çok bu ameliyatı ister hale gelmiş, popo estetiği ameliyatları azımsanmayacak şekilde artmıştır.
 
Günümüzde dar ve dışa doğru çıkıntılı kalça yapısı estetik anlayışta ön plana çıkmış ve brezilyalı estetik cerrahlar tarfından popüler hale getirilmiştir. Vücudun en çıkıntılı bölgesi olduğundan bu bölgedeki bir deformasyon, kadınları mutsuz etmekte ve bu deformasyonun giderilmesi arayışına itmektedir. Son zamanlarda düz bir kalça yapısına sahip erkeklerde popo estetiği ameliyatı talep etmektedir.

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Kalça vücudun orta kısmında duran en çıkıntılı bölge olduğundan bu bölgenin orantılı estiğinin varlığı tüm vücudun algısını olumlu yönde etkiler. Genetik yapı ile alakalı problemlerle doğuştan bir estetik yapının bozukluğu yada yaşlanma ve yer çekimi etkisi ile de zamanla deformasyon gelişmesi ile popo estetiği ameliyatları yapılabilmekte ve bu ameliyatlarla kalçaya daha estetik bir biçim kazandırılabilmektedir.

Liposuctionla popo estetiği: Yağ aldırma ameliyatı da denilen liposuctionla kalçanın kenar bölgesindeki yağ dokusu vakumla alınarak geniş kalça yapısı küçültülür ve daha dar bir kalça yapısına kavuşturulur. Bu bölgeden yada vücudun farklı yerlerinden alınan yağ dokusu çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra poponun orta bölgesine enjekte edilerek daha çıkıntılı hale getirilir. Yağ alındığından hem daha zayıf görünür hem de kalça estetiğine kavuşursunuz. (avantaj=bir ameliyatla iki etki) Silikon protezle popo büyütme: Kalça kasının altına silikon protez yerleştirilerek popo çıkıntılı hale getirilir. Hafif sarkmalar da bu ameliyat tekniğinde toparlanabilmektedir. Silikon protezler poponun şekline uygun üretilmiş protezlerdir. Kesi yeri görünmeyen yere yapıldığından belirgin izler görülmemektedir. Popo kaldırma: Kalçalar zamanla sarkmış ve deforme olmuşsa popo kaldırma ameliyatı gerekebilir. Ancak izli ameliyatlardır ve hastanın bu izleri göze alması gerekmektedir.

Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilir. Ameliyatın ortalama süresi 1.5 saattir. Hastalar aynı gün yada ertesi gün taburcu edilmektedir. İlk 2-3 gün sırt üstü yatılmasına izin verilmez. 4. günden itibaren oturulmasına izin verilir ve bu günden itibaren hastalar duş alabilirler. 1 hafta sonra işine, sosyal yaşama dönebilir. 2 hafta sonra yürüyüş tarzında hafif sporlara başlayabilir. Ağır spor için 1 ay beklemek zorunda kalacaktır.

Nasıl takılan bir saat, bir gözlük zamanla hissedilmez hale gelir, popo protezleri de zamanla öyle hissedilmez hale gelecektir. Bu ameliyattan yaklaşık 2 ay sonra gerçekleşir ve hasta vücudun bir parçasıymış gibi algılar.

Bunu cerrahınızın önerisi belirleyecektir. Yağ dağılımı yeterli ve liposuctionla yeteri miktarda elde edilecekse bu yöntem daha elverişli hale gelir. Zayıfsanız silikon protez siz daha uygun olacaktır.