Terleme Botoksu

Terleme Botoksu

Terleme Botoksu terleyen bölgedeki ter bezlerine aşırı terlemeye sebep olan sinir uyarımlarını bloke eder.Bloke olan sinir uyarımları sebebi ile terleme oluşmaz.Terleme botoksu yaklaşık 15 dakika sürer. Botoks ile terleme tedavisi öncesi lokal anestezik kremler ile deri yüzeyi uyuşturulabilir. Terleme Botoksu sonrası günlük yaşama dönülebilir. Terleme Botoksu etkisi %80-90 hastada 1 hafta sonunda başlar. Terleme botoksu etki süresi yaklaşık 6-8 aydır.

Terleme Botoksu nerelere yapılır?

Günümüzde aşırı terleme tedavisinde en sık kullanılan yöntemlerin başında “Terleme Botoksu” gelmektedir. Uygulama sonrası yaklaşık 6 ay kadar etkinliği devam eden Terleme Botoksu fiyat performans anlamında en seçkin terleme tedavilerinin başında gelir.

En sık yapılan terleme botoksu işlemleri şunlardır.

  1. Koltuk altı terleme botoksu,
  2. El terlemesi botoksu,
  3. Ayak terlemesi botoksu olarak sıralanabilir.

Terleme Botoksu Avantajları

Terleme Botoksu kısa tedavi süresi ve yüksek başarı oranı sebebi ile yüksek talep görmektedir. Terleme botoksu sonrası günlük yaşama devam edilebilir.

Terleme botoks yüksek etkili lokal anestezik kremler ile neredeyse ağrısız ve konforlu bir uygulamadır.

Terleme botoksu kimlere yapılır?

Botoks 18 yaş üzerindeki kişilere yapılır. Fakat sağlık açısından ve ter bezleri ile ilgili konularda doktor uygun görüyor ise 18 yaştan daha önce de uygulanabilir. Kadın ve erkek, aşırı terleme olan veya terlemeden rahatsız olan herkese uygulanabilir (Hamile olanlara ve bebek emzirenler hariç).

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.