Ameliyatsız Meme Büyütme

Meme Büyütme

Estetik talebinde bulunanların giderek ameliyatsız çözümler istemesiyle cerrahi olmadan estetik kavramı ortaya çıkmış, zamanla daha popüler hale gelmiştir. Meme büyütme konusunda ameliyatsız büyütme konusunda çalışmalar yapılmış, 2004 yılından itibaren hidrofilik vücut dolgularının çıkması ile ameliyatsız meme büyütme kavramı ortaya çıkmıştır. Bugün hidrofilik vücut dolguları (Aquafilling) rahatlıkla ve güvenle kullanılmaktadır.
 
Aquafilling temelde sudan oluşan bir jeldir ve yumuşak dokulara yumuşaklık ve esneklik vererek bu koşulların uzun süre kalmasını sağlar. Elle muayenede ile fark edilebilen bir kontur bulunmaz. İşlemin temel özelliği ameliyat sonrası iyileşme döneminin kısa olmasıdır. Hasta işlemden iki gün sonra sosyal yaşantısına ve iş yaşamına dönebilir. Bileşimi %98 inin sudan oluşması sayesinde kullanıldığında insan vücudunda doğal görünüm verir. Yapısı sayesinde Aquafilling herhangi bir komplikasyona yol açmaz ve yüksek güvenlik ve uzun süreli etki sağlar. 
AquaFilling Uygulamasının Avantajları
Hasta için minimal travmaya yol açan cerrahi olmayan işlemdir.
Ameliyat sonrasında iyileşme 1-2 gün gibi kısa sürede gerçekleşir.
Nihai estetik   sonuç işlemden sonraki 7.günde görülür (tüm postoperatif reaksiyonlar kaybolduğunda).
Enjeksiyon bölgesinden jel göçünün gerçekleşmemesi.
Enjeksiyon alanında herhangi bir enflamasyon veya alerjik reaksiyon belirtisinin bulunmaması.
Enjeksiyon bölgelerinde infiltrasyonların bulunmayışı.
İmplantın parçalara ayrılmaması.
Yumuşak dokularla doğal kıvamda olması.
Etkilenen yumuşak dokulara doğal görüntü sağlaması.
Beş ila sekiz yıla uzayan uzun süreli etki.
* Yeniden enjeksiyon yapabilme olasılığı
 
Aquafillingle Meme Büyütme Güvenilir mi?
Aquafillingle meme büyütme uygulamaları oldukça güvenilir uygulamalardır. 2004 yılından itibaren uygulanmakta, yapılan klinik çalışmalarda uygulama sonrası çok az insanda ödem ve ağrı oluşmuştur. Yapılan klinik çalışamanın güvenirliği açısından aquafilling resmi sayfasına bakmanızı tavsiye ediyoruz.
http://www.aquafilling.com.tr/aquafillingguvenilirligi.html

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Önce saha antiseptik solüsyonla silindikten sonra steril koşullar sağlanır. Aquafilling uygulanacak bölgeye lokal anestezi uygulanır. Sonrasında aquafilling tek noktadn ince kanülle meme dokusunun altına enjekte edillerek meme büyütme işlemi tamamlanır. İşlem süresi 30-60 dakika arasında değişmektedir. Etki hemen görülmektedir.

Popo büyütme, çarpık bacak düzeltme veya vücudun herhangi bir yerinde volüm gerekecekse aquafillingle bu mümkündür.

Uygulamanın etkisi yaklaşık 5-8 yıl kadar sürer. Yapısı gereği yavaş yavaş yıkıldığından etki süresi uzundur. Tekrarlayıcı enjeksiyonlara izin verdiğinden etki süresi uzatılabilir.

Dolgu maddesi meme dokusunun altına yapıldığından emzireyi olumsu yönde etkilemez.