Lazer Epilasyon

Lazer Epilasyon

Vücutta istenmeyen kıllardan kalıcı olarak kurtulmanın  en kestirme ve modern yolu lazer ışını kullanılarak yapılacak epilasyondur. Lazer ışını kıllara rengini veren hücreler tarfından selektif olarak emilir ve kıl köklerinde kalıcı hasar oluşturur. 

Lazer Epilasyon Çeşitleri

Lazerle epilasyonun geçmişi 1960lı yıllarada yapılan deneysel çalışmalara kadar gitmektedir. Güvenli epilasyon lazer uygulamaları 1990lı yıllarda başlamış, günümüze doğru  gelişerek  daha etkin ve güvenli hale gelmiştir.

* Alexandrite lazer 1997 de FDA onayı alan ilk lazer sistemidir. Güvenli ve hızlı sonuç alınan lazer sistemidir.

* Diode lazer, alexandrite lazere alternatif olarak geliştirilen lazer sistemidir. Son zamanlarda teknolojik olarak daha da geliştirilerek güvenli ve etkin bir lazer sistemi haline gelmiştir.

* Nd-yag lazer, diğer ikisine nazaran daha az sıklıkla kullanılır.

Cilt renginiz ve kılların durumuna göre hangi lazer sistemiyle epilasyon yapılacağına karar verilecektir. 

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.

Sıkça Sorulan Sorular

5 ila 9 seans gerekebilir. Seans aralıkları 4-6 hafta olarak belirlenmelidir. Yüzde daha çok 4 haftada bir tekrarlanabilirken vücutta seans aralıkları 6 haftaya kadar çıkabilmektedir. Akla neden tek seansta kıllardan kurtulamıyorum diye bir soru gelebilir. Bunun nedeni lazer ışınlarının sadece aktif kıl köklerine görmesindendir. Kıl köklerinin sadece bir kısmı o an aktif olabiliyor. Bu nedenle seans sayısı artmaktadır.

Lazer uygulaması yapılacak bölgeye göre değişmektedir. Sınırlı (örneğin yüz) bir bölge hedeflenmişse 15 dakika, tüm vücut epilasyonu yapılacaksa 2 saate kadar sürebilmektedir.

Lazer epilasyon açık ten rengine koyu kıl tipine sahip olanlarda en etkili sonuç verir. Açık beyaz, sarı renkli ve ince tüy şeklinde olan kılları lazer ışını görememektedir. Estetik açıdan az öneme sahip bu kıl tipleri eğer istenirse iğneli epilasyonla giderilebilir.