Vajina Dolgusu

Vajina Dolgusu

Genital bölgedeki en sık karşılaşılan ana sorunlar nelerdir?

1. Dış dudak sarkması,
2. Dış dudağın kırışık ve sönük durması, yani kabarık görünümde olmaması,
3. İç dudağın büyük ve sarkık olması,
4. Genital bölgenin gereğinden fazla koyu renkte olması,
5. Vajina ağzının çok geniş olması,
6. Doğum dikiş izlerinin kötü bir görünüm vermesi.

Büyük dudaklar neden sarkar?


Özellikle yaşlanma ile büyük dudaklardaki cilt dokusu direncini kaybetmekte, sarkmakta ve kırışık bir görünüm kazanmaktadır. Bu durum en çok kişinin kolajen bağ dokusunun genetik açıdan iyi olmamasına bağlıdır. Sigara, alkol kullanımı, bazı cilt hastalıkları, mantar enfeksiyonuna bağlı kronik kaşıntılar, hızlı kilo alıp vermeler, kronik irritasyon (tahriş),yaşlanma ve menopoz büyük dudaklarda sarkmaya neden olabilir. Genital bölgeye yapılan dolgu enjeksiyonları ile bu tür sarkmaların giderilmesi amaçlanmaktadır.


Vajina dış dudak sarkması tedavisi nasıl yapılır?

Vajina Dış dudak sarkması tedavisi kişiseldir. Yani yaşınız sarkma durumunuza göre eğişir. Ama genel olark tedaviler benzerdir. Eğer dış dudaklarınızda çok sarkma var ise dış dudak germe ameliyatı yapılır. Ama şiddetli bir sarkma yok ise dış dudak dolgusu yapılır. Sarkmayı tedavi edecek bir ilaç veya krem yoktur.


Vajina dış dudak dolgusu nasıl yapılır?


Hyaluronik asit dolgusu: Çapraz bağlı hyaluronik asit ile vajina dış dudakları içine dolgu yapılır. Bu dolgu maddesi dudaklarınız ve yüzünüzün çeşitli yerlerine kullandığınız dolgu maddesi ile aynıdır. Bu dolgunun kalıcılık süresi ortama 6-9 aydır. Hyaluronik asitin su emme özelliği sayesinde kırışık olan cildinizi gerer ve dolgun durmasını sağlar. Lokal anestezi ile yapılır. Ağrılı bir işlem değildir.

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.