Mezoterapi & Mezolifting

Mezoterapi & Mezolifting

Yapılacak uygulamaya göre vitaminlerin, minerallerin aminoasitlerin ve bunun gibi birçok maddenin kokteyl şeklinde derinin alt tabakasına verilmesi işlemidir. İlk kez 1952 yılında tıpta uygulanmaya başlamıştır. Sorunlu ve hasarlı cilde iyileşmesini sağlayacak maddelerin verilmesi prensibine dayanır.

Yapılacak işleme göre hangi etken maddelerin kullanılacağı belirlenir. Mikroenjeksyonlarla etken maddeler direkt cilt altına enjekte edilir. Etken maddeler hızla etki gösterir ve sorunlu cildi onarmaya başlar. Verilen etken maddelerin dozu düşük olduğunda uygulama oldukça güvenlidir. Anestezi gerektirmeyecek kadar ağrısız bir işlemdir.
 

Kaç çeşit uygulama alanı vardır?

✔ Leke mezoterapisi, lekelerin giderilmesinde kullanılır.
✔ Antiaging mezoterapi, derinin yaşlanma etkisini giderir, deriye canlılık ve parlaklık kazandırır, kırışıklıkların azalmasını sağlar.
✔ Yüz liftingi (mezolifting),  yüz germe etkisi için kullanılır.
✔ Göz çevresi mezoterapisi, göz çevresinde oluşan mor halkalanmalarının giderlmesi, göz çevresinde yorgunluk belirtilerinin tedavisinde ve ışık etkisi oluşturmada kullanılır.
✔ Lipoliz mezoterapisi, bölgesel incelmede kullanılır.
✔ Selülit mezoterapisi, Selülitlerin giderilmesinde kullanılır.

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Leke mezoterapisi, lekelerin giderilmesinde kullanılır. Antiaging mezoterapi, derinin yaşlanma etkisini giderir, deriye canlılık ve parlaklık kazandırır, kırışıklıkların azalmasını sağlar. Yüz liftingi (mezolifting), yüz germe etkisi için kullanılır. Göz çevresi mezoterapisi, göz çevresinde oluşan mor halkalanmalarının giderlmesi, göz çevresinde yorgunluk belirtilerinin tedavisinde ve ışık etkisi oluşturmada kullanılır. Lipoliz mezoterapisi, bölgesel incelmede kullanılır. Selülit mezoterapisi, Selülitlerin giderilmesinde kullanılır. Saç mezoterapisi, Saç dökülmelerinin durdurulmasında, saç ekimi öncesi ve sonrasında kullanılır.

Yüz, göz çevresi Saçlı alan Dekolte Eller Kol, karın ve bacaklarda bölgesel yağlanma alanlarında

Yapılacak uygulamaya göre değişmektedir. Örneğin saç veya göz çevresine 4-6 seans yeterliyken lipoliz mezoterapisi 10-12 seans sürmektedir. Seans sayısı uygulama yapacak hekimin alacağı sonuca göre belirlenir. Seans aralıkları haftada bir olarak ayarlanabilir.

Mezolifting, gençleştirme (anti-aging) amacıyla onarıcı tedavi edici ilaçların yüz cildine verilmesiyle yapılan, son yıllarda sık kullanılan bir mezoterapi uygulamasıdır. Hazır kokteyler kullanılabildiği gibi tedaviyi uygulayacak hekim tarafından da karışım oluşturulabilir. Buradaki amaç, yüz cildinde canlılık ve parlaklık oluşturmak, yüzeysel kırışıklıkları azaltmak, kırışık oluşumunu yavaşlatmak, oluşan lekelenmeleri azaltmak veya yok etmek ve cildin gerilmesini sağlayarak daha genç görünmesini sağlamaktır.

A vitamini: Deriyi oluşturan hücrelerinin büyümesini düzenleyerek deri esnekliğini arttırır. E vitamini: Güçlü antioksidan etki. ile ciltte oluşan zararlı serbest oksijen radikallerini ortadan kaldırır C vitamini: Derideki gerginliği sağlayan kollajenin sentezini arttırır, melanin yapımını azaltarak leke oluşumunu önler. Amino asitler: Proteinlerin en küçük yapı taşı olan amino asitler hasarlı yıpranmış cildin onarılmasına yardımcı olur. Na, K, Ca, Mg iyonları: Birçok hücre aktivitesine etki ederek cildin metabolizmasını düzenlerler Somon DNA Deri dokusunda yer alan proteinlerin sentezini arttırırlar. Co-Enzimler; Deri dokusunun enzimler aracılığıyla yapılan onarım sürecini hızlandırırlar Hyalüronik asit: Son yıllarda çok popüler olan ve çok yüz güldürücü sonuçlar verdiğinden dolayı gençlik aşısı olarak ta isimlendirilen hyalüronik asit