Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altı ışık dolgusu göz altında oluşan morluklar, koyu halkalar ve çökmüş göz altlarının tedavisi için cerrahi müdahale gerektirmeden uygulanabilen bir işlemdir.
Özellikle göz altı bölgesindeki bu tarz şikayetlere çözüm olarak geliştirilmiş olan gözaltı ışık dolgusu tüm yaşlar için etkili ve hızlı bir tedavi yöntemidir. Hastanede yatış ve ameliyat gerektirmeden kolayca uygulanabilen bu yöntem sayesinde kısa sürede istenen sonuca ulaşmak mümkün olabilmektedir.

Nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde göz altı bölgesine anestezi kremi sürülerek bölgenin uyuşması sağlanır. Göz altı bölgesi tamamen uyuştuktan sonra temizlenir ve göz altı bölgesine özel olarak üretilmiş olan dolgu malzemesi kişiye özel olarak açılır ve iğnesiz olarak kanül yardımı ile cilt altına enjekte edilir. Uygulama sırasında kullanılacak olan dolgu miktarına doktor tarafından karar verilmektedir. İşlem yaklaşık 10 dakika içerisinde tamamlanır.

Işık Dolgusu Kalıcılık Süresi

Göz altı ışık dolgusunun ortalama süresi 12 ile 18 ay arasındadır ve bu süre kişiye göre farklılık gösterebilir.
Işık dolgusunun kalıcılığını uzatan veya kısaltan faktörler; İşlem sırasında kullanılan dolgu miktarı ve göz altı çökme derecesi.

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.