Boyun Estetiği

Boyun Estetiği

Boyun da vücudumuzun tüm parçaları gibi yaşlanma yerçekimi gibi olumsuz  etkilere maruz  kalmakta ve zamanla kırışarak sarkmaktadır. Genetik etkiler, Kilo alıp verme  ve güneş ışığı bu olumsuz etkilere eklenerek boyun estetiğinin bozulmasına katkıda bulunmaktadır.
 
Boyunda sarkıklık ve kırışıklık ön planda ise boyun germe yada yüz germe ile birlikte yapılacak boyun germe işlemi ile giderilebilir. Eğer gıdı bölgesinde yağlanma ile bir fazlalık mevcut ise son dönemlerde popüler hale gelen lazerli liposuctionla tüm prolemlerininzden kurtulabilirsiniz.

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.

Sıkça Sorulan Sorular

Eğer boynunuzda bir sarkma ve kırışıklık mevcutsa, bell bir yaşın üstüde iseniz boyun germe ameliyatına ihtiyacınz olabilir. Bu işlem yüz germe işlemiyle birlikte yapılabildiği gibi tek başına da yapılabilir. Buna cerrahınızla yaptığınız ön görüşme ile belirlenecektir. Gıdı da bir fazlalık bölgesel yağlanma mevcutsa lazer lipo uygulamasıyla bu problemleriniz giderilecektir. Sigara kullanıyorsanız ameliyattan 2 hafta önce muhakkak bırakmalısınız. Kan sulandırıcı (aspirin gibi) ilaçlar kullanıyorsanız 10 gün önceden kesmeniz gerekmektedir.

Boyun germe işlemi genel anestezi altında yapılır. Tek başına boyun germe ameliyatın çenenin hemen altıda küçük bir kesiyle girilir. Boyun kasındaki (platysma) gevşeklik ve sarkıklık özel tekniklerle giderilir. Deri fazlalıkları alınır. Yağ fazlalığı mevcutsa liposuction bu ameliyata eklenebilir. Yüz germe ile birlikte uygulanacaksa izler kulak arkasına getirilecek şekilde yüzde SMAS denilen kas sistemi ve bunun boyundaki devamı olan platysma gerilerek germe ilemi yapılır. Ameliyatın ortalama süresi 2-3 saattir. Lazer liposuctionla gıdı estetiği yapılacaksa hemen çeenin altına çok küçük bir kesiyle girilerek yapılır. Genel anetezi yada sedasyonla birlikte lokal anesteziyle yapılabilir. İşlem süresi yaklalık 30 dakikadır.

Boyun germe işleminden sonra aynı gün içinde pansuman ve özel korse ile taburcu edildirsiniz. Dren konulmuşsa 2 gün sonra alınacaktır. Korse yaklaşık 1 hafta boyunca 24 saat süreyle, 1 hafta sonrasında yaklaşık 2 hafta olmak üzere sadece gece takılmak suretiyle toplamda 3 hafta kullanacaksınız. Bu aşamada sonra hafif sporlara başlayabilirsiniz. İşinize 1 hafta sonra başlayabilir, 3-4 gün sonra ev işi yapar hale gelirsiniz. Ameliyat sonrası gerginlik hissi olabilir ancak yavaş yavaş geçecek ve zamanla daha rahat hale geleceksiniz. Hafi ağrılar olabilir. Bu da ağrı kesicilerle rahatlıkla konol altına alınailir. Liposuctionla gıdı giderme ameliyatı olmuşsanız ameliyattan sonra evinize gönderilebilirsiniz. Korse yaklaşık 1 hafta boyunca 24 saat süreyle, 1 hafta sonrasında yaklaşık 2 hafta olmak üzere sadece gece takılmak suretiyle toplamda 3 hafta kullanacaksınız. Ağrı genellikle olmaz. Ertesi gün işinize dönebilirsiniz.