ANTIAGING

ANTIAGING

Anti-aging “Yaşlılığa Karşı” olarak tercüme edilebilir. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yaşlı popülasyonun her geçen gün artması nedeniyle, Anti-aging uygulamaları koruyucu hekimliğin önemli bir parçası haline gelmiştir. Anti-aging uygulamalarda amaç cilt dokusunu ve bağlayıcı hücreleri yenilemek, hormonal dengesizlikleri erkek ve kadında ayrı ayrı ele alarak yeniden düzenlemek, cinsel gücü ve sağlığı artırmak, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıklara karşı erken tanı ve tedavi sağlamaktır.

Özetle Anti-aging uygulamalarda hedef, yaşlanma sonucu oluşabilecek hastalıkları önlemek, güç kaybını engellemek ve daha uzun süre genç kalmayı sağlamaktır.

Derinin Yaşlanmasının Önüne Nasıl Geçilebilir?

Derinin nemlendirilmesi güneş koruyucu losyon ve kremlerin uygulanması ile bir miktar önüne geçilebilir. Ama tek başına yeterli değildir. Düzeni cilt bakımları ile cildin nem dengesini korumalısınız. Oluşan kırışıklıkların derinleşmesinin önüne geçilmesi  veya oluşmaması için en çok kırışacak alanlardan göz etrafına botoks uygulamaları yapılabilir. Hafif peeling uygulamaları ile kollajen sentezini uyarmakta fayda sağlayacaktır.. Eğer fotoyaşlanma belirtileri mevcutsa lekeler oluşmuşsa bunun önüne altın iğneli radyofrekans, fraksyonel lazer uygulamaları yaptırabilirsiniz. Cillte incelme ince kırışıklıklar mevcutsa PRP, mezoterapi uygulamalarından olumlu olarak faydalanacaksınız. Yüzdeki kırışıklıklarda mimik çizgilerde bir derinleşme mevcutsa dolgu uygulamaları ile daha genç görünmek mümkündür. Yüzde ve boyunda hafif bir sarkma var ise odaklı ultrasoundla ameliyatsız yüz ve boyun germe işlemleri, iple örümcek ağı uygulamaları olumlu sonuç alacaksınız.

Unutmayın ki antiaging bir yaşam biçimidir. Cildinize ne kadar iyi bakarsanız bunun sonucunu o kadar göreceksiniz.

UYARI : Bu site Bilgilendirme amacıyla hazırlanmıştır. Sağlık hizmeti vermemektedir. Sitede verilen bilgiler tanı ve tedavi alanında kullanılmamalıdır. Aksi durumdan doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişi bu uyarıları kabul etmiş sayılır.